Fototapety

img

Jako firma zajmująca się profesjonalnym drukiem oferujemy wysokiej jakości materiały dostosowane do rodzaju powierzchni i pomieszczenia.

Wraz z rozwojem technologi wybór fototapet jest bardzo duży. Na szczęście jest to dobra wiadomość, gdyż będziemy w stanie optymalnie dobrać odpowiedni materiał fototapety na ścianę. Jako firma zajmująca się profesjonalnym drukiem oferujemy wysokiej jakości materiały dostosowane do rodzaju powierzchni i pomieszczenia. Spotkamy się z różnymi nazwami poszczególnych materiałów, jednak to co jest ważne to informacja z jakiego tworzywa jest dana fototapeta. Pamiętajmy, aby gramatura materiału miała conajmniej 218 g. Na rynku dostępne są 3 najbardziej popularne rodzaje tapet (foliowa, lateksowa i winylowa).

FOTOTAPETA PAPIEROWA

to taka którą kupimy w sklepach i marketach. Jest to podstawowa, ekonomiczna fototapeta powlekana PCW o podkładzie z papieru. Jest cienka i mało odporna na wilgoć czy ścieranie, (nie posiadamy takiej w ofercie Planet Studio) więc należy ją umieszczać w miejscach suchych, nienarażonych na dotyk. Ściana powinna być gładka, aby uzyskać dobry efekt. Przy aplikacji należy starannie układać tapetę, gdyż nie będzie jej można przesuwać. Klej kładzie się na tapetę oraz na ścianę. Takich materiałów nie używamy w Planet Studio

FOTOTAPETA LATEKSOWA

To nic innego jak syntetyczny papier z dodatkiem lateksu który sprawia że zdjęcia są bardzo realistyczne i maja bardzo żywe kolory. Jest to jeden z najbardziej popularnych materiałów fototapety na ścianę, dobra jakość za bardzo przystępną cenę, jest nieco grubsza od fototapety papierowej, więc najlepiej kleić ją na „styk”, a nie na zakładkę jak papierową czy foliową. Ściana pod taką fototapetę nie musi być idealnie gładka, gdyż grubsza warstwa pokrywa bardzo małe niedoskonałości ściany, jednak idealnie wygląda na gładkiej ścianie. Materiał nie rozciąga się podczas nakładania na ścianę. Można ją dodatkowo wzmocnić laminatem przez co będzie znacznie trwalsza lecz w takiej opcji trzeba dopłacić koszt laminowania. Można ją delikatnie zmywać najlepiej lekko zwilżoną ściereczką czy gąbką. Nadaje się do dekoracji sypialni, salonu czy pokoju dziennego. Bardzo dobry efekt przy niskiej cenie. Przed położeniem fototapety, ścianę należy zagruntować. Tapetę smarujemy klejem i przyciskamy wałkiem malarskim do ściany.

 •  dobra jakość nadruku
 • stosunkowo dobra cena w stosunku do jakości
 • nie polecana do bardzo wilgotnych pomieszczeń

FOTOTAPETA WINYLOWA

jest wyjątkowo gładka w dotyku. Jest trwalsza od fototapet lateksowych. Zapewnia doskonałą jakość nadruku jak przy wyżej opisanej fototapecie Lateksowej. Druk na tym materiale jest półmatowy. Wytrzymała na wilgotność i tłuszcz. Można ją myć delikatną gąbką lub lekko zwilżoną ściereczką. Dostępne są różne rodzaje powierzchni np. gładka ( smooth ), przypominająca w dotyku piasek ( sand ), aksamitna czy z różnymi rodzajami tekstur jak np płótno (NOWOŚĆ) etc.. Pomimo zawartości winylu przepuszcza wilgoć, dzięki czemu ściana „oddycha”. Jest łatwa do ułożenia na ścianie, nie odkształca się przy nakładaniu. Klej kładziemy tylko na ścianę, a nie jak w przypadku powyższych fototapet dodatkowo na tapetę. Nadaje się do większości pomieszczeń w tym łazienek i kuchni. Ze względu na jej grubość ( jest grubsza niż fototapeta papierowa czy lateksowa ) bardziej niż inne tapety przykrywa nierówności ściany. Można zastosować laminat, aby zwiększyć żywotność fototapety. Przed położeniem fototapety, ścianę należy zagruntować. Tapetę kładziemy w sposób czysty tzn. nie smarujemy jej klejem, a jedynie ścianę.

 • bardzo dobra jakość
 • wytrzymała
 • do większości pomieszczeń
 • wytrzymała na wilgoć i tłuszcz
 • łatwo się nakłada

FOTOTAPETA WINYLOWA Z PODKŁADEM FIZELINOWYM

Posiada wszystkie atrybuty fototapety winylowej, ale dodatkowo zawiera fizelinę, czyli włókna poliestowe pokrywające spód fototapety. Dodatkowy materiał dodaje grubości ( grubość to 350 g ) i elastyczności przez co ten rodzaj fototapety bardzo dobrze nadaje się na nierówne powierzchnie ścian jednocześnie kryjąc niedoskonałości. Łatwo instaluje się na ścianie. Bardzo łatwo też usuwa się ją ze ściany. Można zastosować laminat, aby zwiększyć żywotność fototapety.

 • bardzo dobra jakość
 • wytrzymała
 • do większości pomieszczeń
 • wytrzymała na wilgoć i tłuszcz
 • łatwo się nakłada

 

Instrukcja do nakładania tapet